• 30-05-2024
Dołącz do nas!

Blog

Jak złagodzić bóle mięśni i stawów

Jak złagodzić bóle mięśni i stawów

Bóle mięśni i stawów zdarzają się w codziennym życiu każdemu, niezależnie od wieku. U osób starszych ich objawy powodują poważniejsze schorzenia, takie jak zwyrodnienia stawów, reumatyzm, ostre rodzaje zapalenia. Niestety dolegliwości te coraz częściej nie omijają młodszych osób. W tym przypadku przyczynami mógł być uraz lub wypadek, nawet po dłuższym czasie od ich zaistnienia. Czasem stawy i mięśnie bolą od nadmiernego przeciążenia intensywnym wysiłkiem fizycznym, podczas którego dochodzi do przetarcia chrząstek i kości. Często bóle stawów wynikają z zachowywania nieprawidłowej postawy ciała, przesiadywania godzinami przed komputerem lub pracy w niesprzyjających warunkach.

 

W nawracających, uciążliwych bólach stawów i mięśni pomocne okazują się być specjalistyczne fotele masujące. To doskonała alternatywa dla wydawania regularnie dużych sum na masaże w gabinetach. Często niesie to za sobą taki rezultat, że po wydaniu kilku tysięcy na terapię okazuje się, że trzeba będzie wydać kolejnych tyle samo lub więcej, wobec czego bardziej kalkuluje się zakup własnego urządzenia do masażu. Fotele Casada wyprodukowano według najwyższej jakości niemieckiej technologii. Są one przeznaczone do pracy z trudnymi bólami kręgosłupa lędźwiowego, z przewlekłymi stanami chorobowymi układu kostno-mięśniowego i zaburzeniach w pracy układu krążenia, tak aby zapewnić maksymalny relaks dla mięśni i stawów.

 

9 modeli foteli Casada oferuje różne funkcje i techniki masaży, od wariantu klasycznego masażu z kilkoma programi, masaż rozciągający kręgosłupa lędźwiowego, masaż intensywny, delikatny, masaż relaksujący, masaż Yoga, masaż akupresury po masaż 2D (ruch masażera odbywa się na 2 płaszczyznach w górę, w dół oraz w lewo i w prawo), masaż 3D (ruch głowicy masującej w 3 płaszczyznach: na całej długości kręgosłupa, w kierunku góra i dół oraz na prawo i lewo oraz następnie na odcinku piersiowym, dopasowując się do kształtu kręgosłupa). Fotele mogą masować plecy, nogi, ręce, palce. Praca głowic zogniskowana jest na dokładnym wymasowaniu poszczególnych partii ciała według wybranego programu do masowania. Fotele można obsługiwać w sposób manualny lub pilotem ze zdalnym sterowaniem. Są wykonane z wysokiej gatunkowo eko-skóry, odpornej na ścieranie i przystosowanej do pracy z głowicami masującymi.

 

Starszym, schorowanym osobom ulży w bólu i umili ciężkie dni fotel Smart V, który wykona aż 9 różnych fachowo opracowanych programów do masażu i 7 technik. Jest prosty w obsłudze i przystosowany specjalnie dla osób starszych, którym często dokuczają bóle mięśni. Posiada on też funkcję masażu w podnóżku, dzięki czemu można doświadczyć pełnego relaksu nóg. Z kolei osoby potrzebujące efektu intensywnego, rozciągającego masażu będą zachwycone działaniem fotela Hilton II, zawierającego między innymi aż 13 technik masażu – w tym masaż punktów akupresury i ogrzewanie węglowe podczerwone.

 

Fotel masujący rozładowuje nadmierne napięcie stawowo-mięśniowe, pomaga w usunięciu bólu, regeneruje zmęczony kręgosłup i inne części ciała oraz stymuluje pracę układu krążenia poprzez intensywny nacisk głowic wspomagających pracę żył. Dzięki niemu osiągniemy efekt wysokiej jakości rehabilitacji schorzeń poszczególnych części ciała, włączając w to połączoną pracę układów kostnego, mięśniowego i krążenia.

Dodaj komentarz